ZAČÍNÁME SE VČELAMI

Zde najdete odpovědi na otázky začínajících včelařů. Zjistíte co všechno potřebujete koupit, zařídit a oznámit před tím, než začnete chovat včely.

Pro včelaře se 2 úly na zahradě to nebude takový problém. Ten, kdo se chystá na desítku i více včelstev, musí vyřešit prostor potřebný kolem chovu.

Pokud uvažujete o tom, že začnete včelařit předem si porovnejte všechna pro a proti, aby Vás v průběhu nic nepřekvapilo. Pokud už o včelách uvažujete, je téměř nemožné si to rozmyslet.

Většina článků od včelaření odrazuje z důvodu vysokých pořizovacích cen. Ano, včelaření něco stojí, ale neznám téměř žádný koníček který v začátku nepotřebuje investice. Pokud se bavíme o včelaření "intenzivním" tedy v nástavkových úlech jaké většina z nás zná, je potřeba určité vybavení jako:

Rok u včel

16.11.2021

Včelařský rok není klasickým kalendářním rokem jako jsme zvyklí. Začíná podletím, tedy po konci hlavní snůšky. Proč začíná uprostřed našeho roku? Je to dáno tím, jak se včelstvo vyvíjí. Můžeme říct, jaké včelstvo zazimujeme, takovou snůšku můžeme očekávat příští rok. To znamená nepodcenit zimní krmení (v červenci), se kterým je lepší neotálet a...

Včelaření je krásný, zajímavý a jistě také prospěšný koníček. Pokud se rozhodneme do toho jít, nezbývá než s tím začít. I tak ale potřebujeme splnit určité nezbytnosti.